Aktualności

Nie ,,opanował” pojazdu na żwirowej drodze – dostosujmy naszą prędkość do rodzaju nawierzchni po jakiej się poruszamy

Data publikacji 11.04.2018

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na osiedlu Stacja. Młody kierowca jadąc wspólnie z pasażerem stracił panowanie nad vw i z impetem uderzył w ogrodzenie. Na szczęście na posesji nie było osób postronnych. Apelujemy o wyobraźnie na ,,drodze” w jednej chwili możemy być sprawcami tragedii.

Wczoraj około godziny 20:00 na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na terenie naszego miasta.

Na miejscu po chwili byli już  funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 20 – letni ostrołęczanin jadąc vw wraz z młodym pasażerem  drogą żwirową ul. Dąbrowskiej w kierunku Prusa w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, które uległo zniszczeniu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 6 punktów karnych.

Apelujemy zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o wyobraźnie. Niech ładna pogoda nas nie zmyli, pamiętajmy, że nawet w najlepszych warunkach samochód nie potrafi zatrzymać się w miejscu.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony