Aktualności

Policyjne działania ,,Niechronieni ” już dziś

Data publikacji 09.12.2016

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod takim hasłem trwają policyjne działania prewencyjno- kontrolne na drogach naszego miasta i powiatu. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jest ona realizowana na terenie całego województwa mazowieckiego.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym dziś  na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


Funkcjonariusze ,,drogówki"  będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa. Mundurowi obejmą nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. Egzekwowane będzie także obowiązkowe używanie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym oraz właściwe oświetlenie jednośladów.

W ramach akcji funkcjonariusze zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony