Aktualności

ILE JESZCZE?

Data publikacji 23.04.2018

W miniony weekend kolejny bezmyślny kierowca jednośladu przyczynił się do zdarzenia drogowego na terenie gm. Baranowo – był kompletnie pijany . Zadajemy pytanie ILE JESZCZE? Ile jeszcze musi wystąpić takich lub podobnych zdarzeń, ile jeszcze musi zginąć osób, bądź zostać kalekami?, ile jeszcze wylanych łez najbliższych i dramatów całych rodzin, aby kierowcy zrozumieli, że połączenie alkoholu i ,,kierownicy” to najgorsze z możliwych połączeń.

Wczoraj około godziny 12:30 dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Cierpiętach. Na miejsce skierowano natychmiast policjantów oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ich ustaleń 31 – letni mieszkaniec tej gminy jadąc skuterem od m. Orzoł w kierunku Cierpięt w terenie zabudowanym stracił panowanie nad pojazdem i się wywrócił uderzając głową o jezdnię, po czym na chwilę stracił przytomność.

Został z obrażeniami ciała zabrany do szpitala. Dalsze czynności podjęte przez policjantów szybko zweryfikowały wstępną przyczynę tego zdarzenia. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Apelujemy o wyobraźnię i rozsądek. Jedną źle podjętą decyzją możemy zniszczyć życie sobie, naszym bliskim, lub zupełnie niewinnym osobom.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Baranowie.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony