Aktualności

TYDZIEŃ PEŁEN PROFILAKTYKI W WYKONANIU OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 25.05.2018

Tylko w ostatnim tygodniu policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii wspólnie z dzielnicowymi przeprowadzili kilkanaście spotkań podczas których uczyli dzieci i młodzież bezpiecznych zachować i ostrzegali ich przed wieloma zagrożeniami. Do akcji wykorzystano symulator jazdy na motorowerze, który znajduje się na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji. Uczestnicy spotkań z rąk mundurowych otrzymali odblaski.

Jedno z nich miało miejsce wczoraj podczas  ,,imprezy” profilaktycznej zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ostrołęce.

 Dzieci i młodzież z tego Ośrodka po przejściu korowodem ulicami miasta z pilotażem wykonanym przez policjanta na motocyklu z Wydziału Ruchu Drogowego, przybyli na stadion. Tam czekało na nich moc atrakcji.

Policjanci zorganizowali im tor sprawnościowy „Zostań policjantem”, gdzie każdy po pokonaniu toru dostał dyplom podpisany przez Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce. Dzieciaki chętnie korzystały z symulatora jazdy na motocyklu oraz oglądały sprzęt policyjny. Mogli również wsiąść do radiowozu i obejrzeć policyjny motocykl. Obecna była również Grupa Ratownicza „Nadzieja” oraz Państwowa Straż Pożarna, które także przygotowała mnóstwo atrakcji. Na koniec spotkania, każdy uczestnik dostał od policjantów opaskę odblaskową.

Kolejne spotkania z najmłodszymi naszymi mieszkańcami miały w Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. Pileckiego w Ostrołęce oraz siedzibie ostrołęckich policjantów, gdzie rozmawiano z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wskazywano na konkretnych przykładach jak się zachowywać, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Poruszone zostały również tematy związane z właściwym zachowaniem na kontakt z osobami obcymi.

Kilkuletni Goście w siedzibie ostrołęckich policjantów zwiedzili także pomieszczenie dyżurnego jednostki, gdzie mogły zapoznać się ze specyfiką jego pracy oraz nauczyli się jakie informację należy przekazywać podczas zgłoszenia, aby jak najszybciej uzyskać pomoc. Ponadto zwiedzili policyjną siłownię, tzw. niebieski pokój, salę odpraw oraz miejsce, gdzie przebywają policyjne czworonogi. Dzieci były bardzo uważne i chętnie zadawały pytania.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony