Aktualności

Policyjne działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas ,, długiego weekendu” rozpoczęte

Data publikacji 30.05.2018

Od dziś do 3 czerwca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania „Boże Ciało 2018". Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu, w związku z tym jest więcej policyjnych patroli. Tak będą wyglądały najbliższe dni. Pamiętajmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia.

Rozpoczął się kolejny długi weekend i związane z nim wyjazdy. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie za sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających. Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na drogach powiatu ostrołęckiego.

Dla mundurowych to czas wytężonej pracy. W związku z ,, długim weekendem” policjanci przygotowali wzmożone działania „Boże Ciało 2018", które rozpoczęły się dziś o godzinie 6:00 rano.  

Policjanci podczas akcji  zwracają uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzają stan trzeźwości kierowców, kontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także  w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Reagują również na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracają uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie - wszystko dlatego by był to bezpieczny czas na drogach regionu.

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut i motocykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

W działania są zaangażowani policjanci wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykorzystują, m.in. policyjne motocykle, radiowozy oznakowane i ,,po cywilnemu” videorejstrator, oraz policyjną łódź.

Dużą wagę podczas prowadzonych działań  policjanci przywiązują również do stanu trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie co do naszego stanu trzeźwości, to możemy je rozwiać przychodząc na ostrołęcką komendę policji (Ostrołęka, ul. Janusza Korczaka 16) i sprawdzić swoją trzeźwość. Lepiej ją zweryfikować, niż ryzykować życiem bliskich, życiem niewinnych osób lub w najlepszym wypadku więzieniem.

Zwiększona liczba funkcjonariuszy jest  skierowana także w rejony osiedli mieszkaniowych. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając dokładnie pozamykać wszystkie okna i drzwi. Jeśli nasz dom jest wyposażony w system alarmowy, to powinniśmy go włączać nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom.

Jeśli zauważymy podejrzane samochody, lub obce osoby ,,kręcące” się bez celu w rejonie naszych domów, czy blików poinformujmy o tym policjantów.

Pamiętajmy również o bezpiecznym zachowaniu nad wodą.

 

 Działania zakończą się 3 czerwca o godzinie 22:00.

 

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony