Aktualności

,,Długi Weekend” – podsumowanie – pomimo zakończenia weekendu apelujemy do Państwa o bezpieczną jazdę.

Data publikacji 04.06.2018

Od 30 maja do 3 czerwca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu prowadzili działania „Boże Ciało 2018". Dla policjantów to był czas wzmożonej pracy. Więcej policjantów było na ,,drogach”, ale także na osiedlach mieszkaniowych i w rejonie lokali rozrywkowych. Niestety wielu kierowców do ładnej pogody podeszło w sposób nieodpowiedzialny i łamiąc podstawowe zasady ruchu drogowego, czym doprowadzili do wypadków oraz kolizji.

Niestety nie wszyscy kierowcy podeszli w sposób odpowiedzialny do minionego weekendu. Niektórzy z uwagi na ładną pogodę myśleli, że mogą sobie pozwolić ,, na więcej” doprowadzając tym samym do zdarzeń drogowych.

Podczas działań na drogach miasta i powiatu ostrołęckiego policjanci udaremnili jazdę 5 kierującym, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Osoby te odpowiedzą za swoje postępowanie przed Sądem.

Ponadto doszło w tym czasie do trzech wypadków drogowych, w których cztery osoby zostały ranne. Zanotowano również 13 mniej poważnych zdarzeń drogowych, czyli kolizji.  Aż sześć z zaistniałych zdarzeń były z udziałem jednośladów.

W jednym zdarzeniu uczestniczyły dwie dziewczynki w wieku 7 i 10 lat, które wywróciły się jadąc na Quadzie. Młodsza z nich została zabrana do szpitala.

Do drugiego zdarzenia z udziałem małoletniego doszło wczoraj na trasie Krajowej K- 53. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący suzuki 68-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Ostrołęki wyprzedzając inne pojazdy na oznakowanym skrzyżowaniu w Wydmusach potrącił 15 – letniego motorowerzystę, który skręcał w lewo do m. Wykrot, nastolatek został zabrany do szpitala. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nie powinien on w ogóle kierować autem, ponieważ nie posiada do tego stosownych uprawnień.

Apelujemy po raz kolejny do rodziców, aby zwracali uwagę, czy ich dzieci mają uprawnienia do kierowania pojazdami takimi jak Quad, czy motorower. Podchodząc w sposób do lekceważący do tego obowiązku , możemy zapłacić najwyższą cenę, czyli zdrowiem, a nawet życiem naszych dzieci. My dorośli musimy przewidywać różne sytuację i myśleć i za siebie i za innych.

 

Przypominamy, że aby jeździć takim pojazdem jak motorower, czy Quad potrzebne są uprawnienia tzw. karta AM, która jest wydawana dopiero po ukończeniu  14 roku życia! Jej wydanie poprzedzone jest egzaminem państwowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

 

Zwracamy się z prośbą o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz duże skupienie na drodze.  Zwracajmy także uwagę na motocykle, które w dużej liczbie są już obecne na naszych drogach.

 asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony