Aktualności

Kolejne zdarzenie drogowe podczas ładnej pogody – prosimy o zwiększenie koncentracji

Data publikacji 15.06.2018

Do następnego zdarzenia drogowego doszło dziś około godziny 9:00 w Rzekuniu. Podczas tego zdarzenia również panowały bardzo dobre warunki atmosferyczne. Na szczęście oprócz uszkodzonych pojazdów i słupa trakcji elektrycznej nikt nie ucierpiał. Prosimy o większą koncentrację podczas jazdy!

Niestety w ostatnim czasie pomimo pięknej aury odnotowujemy większą ilość zdarzeń drogowych. Kierowcy bagatelizują podstawowe przepisy ruchu drogowego, co kończy się w najlepszym przypadku kolizją drogową.

Kierowcy nagminnie rozmawiają przez telefon trzymając go ,,przy uchu”. Takie zachowanie też powoduje obniżenie koncentracji i może być przyczyna wypadków, czy kolizji.

 

Dziś około godziny 9:00 funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki patrolując Rzekuń zauważyli na drodze dwa rozbite pojazdy: betoniarkę i dostawczego citroena.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący,, betoniarką” 23 – letni ostrołęczanin jadąc od strony Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Ostrołęki nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu jadącego przed nim i uderzył w tył dostawczego citroena, który zwolnił, ponieważ pojazd jadący przed nim skręcał do posesji. Kierowcą citroena był 31 – letni również mieszkaniec naszego miasta.

 

W wyniku zderzenia citroen został wepchnięty przez ciężarówkę na słup trakcji elektrycznej, który się złamał.

Obydwaj kierowcy biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Sprawca kolizji – 23 – latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 6 punktów karnych.

 

asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony