Aktualności

Ostrzeżmy Seniorów z naszych rodzin - na naszym terenie grasują oszuści metodą ,,na policjanta”

Data publikacji 10.07.2018

Tylko w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu minut ostrołęccy policjanci otrzymali dwa sygnały od Seniorów z naszego miasta o próbie oszustwa metodą ,,na policjanta”. Przestępcy tłumaczyli osobom starszym, że...

Przestępcy tłumaczyli osobom starszym, że ich konto bankowe jest zainfekowane. W związku z tym powinni oni wypłacić znajdujące się na nim pieniądze i przekazać je na przechowanie policji. Na szczęście Seniorzy zachowali trzeźwość umysłu i nie pozwolili się oszukać.  Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nie opowiadają osobom postronnym o prowadzonych działaniach, ani też nie maja prawa żądać przekazania pieniędzy. Jeśli spotkamy się z taką prośbą, to jak najszybciej powinniśmy powiadomić prawdziwych policjantów, dokładanie rozłączając poprzednie połączenie.

W przypadku otrzymania telefonów z prośbą o pieniądze zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

 

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.

 


asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony