Aktualności

Policyjne działania ,,Pasy”

Data publikacji 12.07.2018

Jutro na drogach miasta i powiatu ostrołęckiego w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzona będzie akcja "Pasy". Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania akcesoriów służących do przewozu młodych pasażerów.

Akcja będzie prowadzona od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzić działania o nazwie "pasy”. Obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolują maksymalną ilość samochodów głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci. Działania będą prowadzone w godzinach 6:00-22:00.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony