Aktualności

Rolniku! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych na drodze

Data publikacji 02.08.2018

Żniwa w całym kraju już rozpoczęte, a więc i na naszych drogach na terenie całego powiatu ostrołęckiego można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym kombajnów zbożowych, które są pojazdami wolnobieżnymi i ponadgabarytowymi. Dlatego apelujemy zarówno do rolników, jak i kierowców aut o...

Ostrołęcka Policja apeluje do rolników o przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas transportu płodów rolnych i  zadbanie o własne bezpieczeństwo i innych użytkowników dróg.

Przypominamy, że kierujący kombajnem ma obowiązek  zdemontowania zespołu tnącego tzw. hederu, w chwili poruszania się po drogach publicznych.  Wykroczeniem jest brak przewożenia hederu na specjalnym wózku, przeznaczonym do jego transportu za, które kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 500 złotych.

Prosimy także rolników o to, aby dbali stan technicznych swoich ,,maszyn" , niesprawne oświetlenie może mieć tragiczne konsekwencje. Nie pozwalajmy także na  kierowanie ciągnikami rolniczymi, kombajnami osobom nie posiadającym do tego uprawnień.

Pamiętajmy jednak, że żadne pieniądze nie są wartę w porównaniu z naszym zdrowiem czy nawet życiem. Więc dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo , by na naszych drogach tych gminnych, powiatowych czy  krajowych, nie ginęły niepotrzebnie osoby.   

Kierowców prosimy, aby widząc kombajn, ciągnik rolniczy zachowali szczególna ostrożność i zmniejszyli prędkość, aby w razie potrzeby bezpiecznie się zatrzymać.

Powrót na górę strony