Aktualności

Bądź odpowiedzialny - przed jazdą anonimowo zbadaj swoją trzeźwość w siedzibie ostrołęckich policjantów

Data publikacji 03.08.2018

Przed nami kolejny upalny weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim przypominamy, że w poczekalni ostrołęckiej komendy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Ostrołęce jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób absolutnie anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.

Jazda pod wpływem alkoholu to duże zagrożenie zarówno dla samych nieodpowiedzialnych kierowców jak i dla innych często niewinnych osób. Tylko w ciągu pierwszego półrocza tego roku policjanci z Ostrołęki zatrzymali 175 kierowców, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Wielu z tych kierowców było zatrzymanych właśnie na drugi dzień po zakrapianej kolacji.

Wychodząc naprzeciw takiemu zagrożeniu Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wspólnie z Prezydentem Miasta Ostrołęki Panem Januszem Kotowskim oraz Radą Miasta podjęli kolejne działania skierowane na zmniejszenie liczby tego rodzaju nieodpowiedzialnych kierowców. Dzięki podpisanemu porozumieniu w holu głównym ostrołęckiej komendy został zainstalowany nowoczesny alkomat. Dzięki niemu każda osoba może w szybki i wygodny sposób samodzielnie zbadać swoją trzeźwość. Obsługa alkotestu jest bardzo prosta, urządzenie nie wymaga konieczności używania ustników.Od czasu zamontowania urządzenia skorzystało z niego już kilka tysięcy odpowiedzialnych kierowców, najwięcej osób korzysta z alkomatu w czasie weekendu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć stuprocentową pewność, że możemy prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony