Aktualności

Spostrzegawczość funkcjonariusza ostrołęckiej ,, drogówki” pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy

Data publikacji 15.12.2016

Dzięki czujności policjanta z wydziału ostrołęckiego ruchu drogowego, który kierował ruchem w związku z wypadkiem śmiertelnym, na ul. Warszawskiej udaremniono jazdę kompletnie pijanemu kierowcy, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Reagujmy za każdym razem powiadamiając policję, kiedy mamy podejrzenia, że ktoś może kierować pojazdem będąc pod działaniem alkoholu, lub środków odurzających. Taka odpowiedzialna postawa może uratować czyje

Wczoraj jednej z patroli ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zabezpieczał miejsce zdarzenia wypadku śmiertelnego w Drężewie. Policjanci w celu upłynnienia ruchu wyznaczyli objazdy i wykonywali ręczną regulację ruchem. Podczas wykonywania czynności jeden z funkcjonariuszy zauważył vw z przyczepką, którego sposób jazdy wskazywał na to, że  jego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pojazd został zatrzymany, w trakcie kontroli okazało się, że posiada uszkodzone prawe przednie koło.

 

Mężczyzna w każdej chwili mógł stracić panowanie nad pojazdem nie tylko z uwagi na upojenie alkoholowe, ale też na jazdę ze zniszczoną oponą osi przedniej. Pojazd poruszał się prawym kołem na samej stalowej obręczy. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 53 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Alkomat wykazał  w jego organizmie ponad 3,1 promila alkoholu, zostały mu zatrzymane prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy ,,za kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających. Podejmując złą decyzje w jednej chwili możemy zmarnować życie sobie, naszym bliskim, lub innej niewinnej osobie.  Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu nawet o sekundę, a droga to nie gra komputerowa, w której mamy ,,kilka żyć”. Dlatego podejmujmy tylko odpowiedzialne decyzję. Reagujmy w każdym przypadku, kiedy widzimy, że możemy mieć do czynienia z kierowcą znajdującym się  pod wpływem alkoholu.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony