Aktualności

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez policjantów - promile + zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 15.12.2016

Niestety ani ponad 2 promile alkoholu w organizmie, ani też Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie przeszkodził w jeździe nieodpowiedzialnemu kierowcy opla.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak duże zagrożenie na naszych drogach stanowią kierowcy pod wpływem alkoholu. Bardzo często właśnie tacy kierowcy są przyczynami ogromnych tragedii całych rodzin. Dlatego też ostrołęccy policjanci cyklicznie prowadzą działania  ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu tak niebezpiecznych kierowców.

          Wczoraj około godziny 13:00 jeden z takich bezmyślnych kierowców został zatrzymany na ul. I AWP. 46 – letni mieszkaniec Ostrołęki kierował oplem mając w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie kierującego w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada aktywny Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do 2017 roku. Sprawą dalej zajmują się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

Przypominamy, ze złamanie obowiązującego Sądowego  zakazu  jest PRZESTĘPSTWEM. Zanim postanowimy zachować się nieodpowiedzialnie i go złamać pomyślmy o konsekwencjach w przypadku np. spowodowania zdarzenia drogowego.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony