Aktualności

Na zakupach w ,,sieci” stracił gotówkę - bądźmy ostrożni

Data publikacji 12.09.2018

1500 złotych – to suma jaką stracił 48 - ostrołęczanin, który za pośrednictwem portalu internetowego chciał kupić aparat fotograficzny. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy tego rodzaju transakcjach.

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał wczoraj. Zgłaszający oświadczył, że w 5 września  bieżącego roku za pośrednictwem portalu aukcyjnego postanowił kupić aparat fotograficzny za kwotę 1500 złotych. Po znalezieniu interesującej go oferty ustalił z osobą sprzedającą, że pieniądze jeszcze tego dnia zostaną wysłane na wskazane przez nią konto. ,,Sprzedawca” chcąc uśpić czujność kupującego zażądał nadesłania mu potwierdzenia przelewu.

Następnego dnia mieszkaniec naszego miasta poprosił o nadesłanie numeru przesyłki, lecz sprzedająca poinformowała go, że jest u lekarza i zrobi to w dalszym terminie, czego nie uczyniła do dnia dzisiejszego.

Do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki, a kontakt z osobą sprzedającą,, się urwał”. Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

 

Zwracamy się z prośba o rozsądne podchodzenie do wszelkiego rodzaju ,,okazji” czekających na nas podczas zakupów za pośrednictwem stron www. Cena znacząco odbiegająca od wartości rynkowej danego produktu ,lub brak pełnych danych personalnych osoby sprzedającej powinny wzbudzić naszą czujność.

W dalszym ciągu jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności za dany towar będzie ta ,,za pobraniem”. 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony