Aktualności

Jedno zdarzenie - dwóch pijanych kierowców - obydwaj nie unikną odpowiedzialności

Data publikacji 17.09.2018

Niebywałą bezmyślnością wykazało się dwóch mieszkańców naszego powiatu, najpierw jednej z nich kompletnie pijany i bez prawa jazdy spowodował kolizję, po czym mężczyźni się przesiedli. Kompan mężczyzny, który wsiadł za kierownicę także był pijany. Obydwaj nie unikną odpowiedzialności za swoje bezmyślne zachowanie. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański składa na ręce mieszkańca powiatu warszawskiego serdeczne podziękowania za postawę godną naśladowania, dzięki której pojazd, który uciekł z miejsca zdarzenia szybko został zatrzymany przez policjantów.

Wczoraj około godziny 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na terenie gminy Myszyniec. Według wstępnych ustaleń kierujący audi jadąc od Chorzel na zakręcie zjechał na przeciwległy  pas ruchu i doprowadził do zdarzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka fordem. Po kolizji kierowca audi  się zatrzymał, a następnie po zamianie miejsc z pasażerem uciekł w kierunku Myszyńca nie udzielając pomocy 36 – letniej mieszkance Włocławka, którą pozostawił na poboczu z rozbitym autem.

Na szczęcie całą sytuację widziała osoba postronna, która pojechała za audi i powiadomiła o wszystkim policjantów. Mundurowi zareagowali natychmiast i na terenie jednej z posesji w gm. Myszyniec znaleźli uszkodzone audi, a przy nim dwóch młodych mężczyzn i jedną kobietę, wszyscy to mieszkańcy naszego powiatu.

Dalsze ustalenia pozwoliły na ustalenie przebiegu tego zdarzenia, okazało się, że do momentu kolizji autem kierował 23 latek, a po zdarzeniu osoby się przesiadły i w dalszą drogę za kierownicę wsiadł  27 –latek.

Obydwaj mężczyźni byli kompletnie pijani, u młodszego alkomat wykazał ponad 3,5, a u starszego 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo 23 – latek nie posiadał prawa jazdy, ponieważ zostało mu one zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Starszemu z mężczyzn policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obydwaj bezmyślni mieszkańcy naszego powiatu nie unikną odpowiedzialności.

 

 Prosimy o odpowiedzialność na drodze, zastanówmy się, co się stanie z nami i naszą rodziną, jeśli trafimy do Zakładu Karnego na kilka lat np. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu ze skutkiem śmiertelnym? Takie przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12. Prosimy członków rodzin oraz osoby postronne o informowanie o takich zdarzeniach policjantów. Wiedząc, że np. nasz sąsiad, czy znajomy wsiada za tzw. kółko pod wpływem alkoholu nie wahajmy się powiadomić policje. Takim sposobem być może uratujemy życie jemu, lub innym niewinnym osobom. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteś sami!


asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony