Konferencja - „Współczesne zagrożenia młodzieży- narkotyki, dopalacze”. - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Konferencja - „Współczesne zagrożenia młodzieży- narkotyki, dopalacze”.

Data publikacji 17.12.2016

Blisko 160 osób wzięło udział w konferencji poświęconej współczesnym zagrożeniom młodzieży. Wśród poruszonych zagadnień były narkotyki i dopalacze. Gospodarzem konferencji była Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. W roli eksperta wystąpił prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko.

W środę w Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbyła się konferencja „Współczesne zagrożenia młodzieży- narkotyki, dopalacze”. Jej organizatorem była Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, a partnerami Wydział Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki reprezentowany przez dr. Mirosława Rosaka oraz ostrołęcka delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty na czele z dyrektorem Michałem Giersem.

Konferencję rozpoczął Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski, który wskazał na konieczność pogłębiania wiedzy ze strony pedagogów i nauczycieli, by być gotowym na problemy towarzyszące we  współczesnej szkole.

Następnie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł.insp. dr Rafał Kubicki wskazał na obszar prewencji kryminalnej i profilaktyki. Skupił się on, m.in. na programach profilaktycznych przy jednoczesnym podkreśleniu nowych narzędzi w tym Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Główną część konferencji stanowił wykład prof.dr hab. Mariusza Jędrzejko dyrektora naukowego Centrum Profilaktyki Społecznej. Odniósł się on, m.in. do dopalaczy prezentując uczestnikom konferencji skalę problemu. Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat wskazał on, jak zmieniały się zagrożenia dla młodzieży.  

Dalsza część konferencji odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie Maciej Szczodrowski wskazał symptomy umożliwiające rozpoznanie zażycia środków odurzających przez osobę. W szkoleniu tym udział wzięło ponad 50 policjantów. Łącznie w konferencji udział wzięło ponad 160 osób. Wśród nich byli dyrektorzy, pedagodzy, nauczyciele oraz pracownicy ośrodków pomocy rodzinie.

Patronat Honorowy:

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka        
Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska      
Prezydent Miasta Ostrołęki- Pan Janusz Kotowski

 

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony