Aktualności

Nie pozwól nietrzeźwemu wsiąść „za kółko” – wzorowa postawa obywatelska

Data publikacji 14.11.2018

Dłuższy weekend listopadowy dla ostrołęckich policjantów okazał się być czasem wytężonej pracy, ale też czasem, kiedy mieszkańcy „naszego” miasta i powiatu pokazali, że współpraca Policji ze społeczeństwem jest niezbędna i przynosi pozytywne efekty.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się co najmniej sześciu kierujących, którzy w trakcie długiego weekendu wsiedli „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Podjęli ryzyko, które mogło kosztować życie lub zdrowie ich samych lub innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo doniesień medialnych o nietrzeźwych sprawcach najpoważniejszych i najbardziej tragicznych zdarzeń drogowych, zdecydowali się na takie naganne zachowanie.

O wzorowej postawie obywatelskiej należy wspomnieć w przypadku sobotniej interwencji, kiedy to około 17.30, w Łazach gmina Olszewo-Borki, przypadkowi świadkowie zatrzymali mężczyznę kierującego Toyotą Avensis. 65-letni ostrołęczanin kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to aż 1,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że takie osoby stwarzają realne zagrożenie na drodze. Pokazuje to przykład z niedzieli. Około godziny 19.45 w miejscowości Długi Kąt gmina Lelis doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego Forda Focusa. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to 1,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Także w poniedziałek, około godziny 12.30, w Łysych, policjanci z miejscowego Posterunku Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem. 47-letni mężczyzna z powiatu ostrołęckiego kierował tym pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Tego samego dnia, około 17.15 w miejscowości Cierpięta gmina Baranowo, przypadkowa osoba udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy poprzez zabranie mu kluczyków od pojazdu i wezwanie na miejsce Policji. 47-letni kierujący VW Sharanem został zbadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik to aż 1,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Również w poniedziałek, około godziny 19.30, dzięki zgłoszeniu przypadkowej osoby, policjanci ujawnili w Ostrołęce kierującego VW Passatem. 68-letni mężczyzna z powiatu ostrołęckiego kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to 0,95 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Dzięki kolejnemu zgłoszeniu przypadkowej osoby, tego samego dnia, około godziny 21.20, w Ostrołęce, policjanci zatrzymali 28-letniego kierującego samochodem marki Mazda, mieszkańca województwa lubuskiego. Mężczyzna ten poruszał się po naszym mieście pomimo braku powietrza w dwóch kołach. Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu to aż 1,09 mg/l.

 

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, wraz z podległymi mu policjantami dziękują osobom, które reagują na fakt kierowania pojazdami przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Jest to nieoceniona pomoc dla organów ścigania oraz działanie, które może uratować życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierowca stanowi bowiem ogromne zagrożenie zarówno dla siebie, jak też innych osób.

 

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony