Aktualności

Ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę kolejnym bezmyślnym kierującym

Data publikacji 20.12.2016

Niestety pomimo licznych apeli w dalszym ciągu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce codziennie zatrzymują nieodpowiedzialnych kierującym, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, bez uprawnień oraz podczas obowiązujących sądowych zakazów do kierowania, nie zdając sobie sprawy, że takim postępowaniem stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie oraz dla innych osób. Dla tego rodzaju kierujących nie będzie taryfy ulgowej.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest sprawą priorytetową dla nas wszystkich, dlatego też ostrołęccy funkcjonariusze  dużo uwagi poświęcają w codziennej służbie na wyeliminowanie z ruchu tego rodzaju bezmyślnych i skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców.  

Wczoraj również wyeliminowali z ruchu kierowców, którzy nie tylko prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu, ale również popełniali poważne wykroczenia realnie zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Tego rodzaju kierujący będą eliminowani z naszych dróg i pociągani do odpowiedzialności karnej.

Pierwszy  z kierujących został zatrzymany wczoraj około godziny 8:00 rano w Ostrołęce. Mężczyzna kierował audi nie korzystając z pasów bezpieczeństwa,  jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Kierującym okazał się mieszkaniec sąsiedniego powiatu.  Sprawdzenie mężczyzny w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy oraz aktualnego oc pojazdu oraz jest osobą poszukiwaną. Jakby tego było mało mężczyzna prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości, jego wynik badania to 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem.

Drugi z bezmyślnych kierujący został zatrzymany wczoraj około godziny 15:00 w Czarnowcu. Tym razem około 30 – letni mieszkaniec naszego powiatu wyprzedzał nissanem na skrzyżowaniu. Jego sposób jazdy i postępowanie, świadczą o tym, że nie wyciąga on wniosków ze swojego wcześniejszego zachowania, gdyż jego prawo jazdy zostało wcześniej zatrzymane za przekroczenie liczby punktów.   On również odpowie za swoje zachowanie przed Sądem.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony