Aktualności

Kolejna wzorowa postawa obywatelska przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy

Data publikacji 21.11.2016

Dwaj mężczyźni widząc jadące ,,zygzakiem” audi zatrzymali w sposób bezpieczny pojazd i wezwali policję. Dzięki ich prawidłowej reakcji udaremniono po raz kolejny jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kierująca audi miała w swoim organizmie 3,3 promila alkoholu.

Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu otrzymujemy od Państwa na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze NIE pijanym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną ogromnych tragedii.

Jeden z takich sygnałów otrzymaliśmy wczoraj kilka minut przed godziną 19:00. Dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o zatrzymaniu kierującej, która może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowano mundurowych z ostrołęckiej drogówki, którzy zastali dwóch zgłaszających i zatrzymany pojazd audi. Mężczyźni widząc sposób w jaki poruszało się audi i podejrzewając, że kierująca tym pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu zatrzymali pojazd. Po jego zatrzymaniu wezwali na miejsce zdarzenia policję.  Od kobiety był wyczuwalny alkohol. Zatrzymaną kobietą okazała się 33 – letnia mieszkanka Ostrołęki. Badanie jej trzeźwości wykazało, że miała w swoim organizmie 3,3 promila alkoholu, zostało jej zatrzymane prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

Pamiętajmy, żeby zawsze reagować, kiedy jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji. Kierowcy znajdujący się pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla innych niewinnych użytkowników dróg.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony