Aktualności

Oszustwo internetowe

Data publikacji 22.11.2016

Blisko 2200 złotych stracił mieszkaniec naszego powiatu, który za pośrednictwem portalu internetowego kupił sprzęt elektroniczny. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych.

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał wczoraj. Zgłaszający oświadczył, że w połowie listopada bieżącego roku za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupił aparat fotograficzny za kwotę prawie  2200 złotych. Po zakupie przelał całą kwotę na wskazane przez sprzedającego konto, jednak do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki. Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

Zwracamy się z prośba o rozsądne podchodzenie do wszelkiego rodzaju ,,okazji” czekających na nas podczas zakupów za pośrednictwem stron www. ,,Lampka ostrzegawcza” powinna nam się zapalić, gdy cena znacząco odbiega od wartości rynkowej danego produktu lub gdy nie mamy pełnych danych personalnych osoby sprzedającej.

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żeraski

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony