Oszukiwał osoby będące w trudnej sytuacji - trafił na 3 miesiące do aresztu - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Oszukiwał osoby będące w trudnej sytuacji - trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 13.03.2019

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na przestrzeni ostatnich miesięcy rozpracowywali sposób działania 45-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który oszukał kilka osób na kwotę około 200 tysięcy złotych. Czynności w tej sprawie nadal są prowadzone, a sprawca wstępnie trafił na 3 miesiące do aresztu.

45-latek na przestrzeni co najmniej kilku miesięcy 2018 roku poszukiwał na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Już w pierwszym kontakcie, swoim zachowaniem wzbudzał ich zaufanie, a nawet odurzał alkoholem, aby następnie spowodować podpisanie przez nich różnego rodzaju umów. Wiele z nich dotyczyło pożyczek.

Ostrołęccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili czterech pokrzywdzonych, którzy zostali oszukani na kwotę około 200 tysięcy złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia innych ewentualnych pokrzywdzonych.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony