Promocja służby w Policji na Ostrołęckim Forum Edukacyjnym w Ostrołęce - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Promocja służby w Policji na Ostrołęckim Forum Edukacyjnym w Ostrołęce

Data publikacji 13.03.2019

Ostrołęccy profilaktycy wzięli udział w miniony poniedziałek w targach edukacyjnych, które odbywały się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Wydarzenie było znakomitą okazją do zaprezentowania specyfiki służby w Policji, rozmowy z młodymi ludźmi i chwilą na odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Forum Edukacyjne przyciągnęło w miniony poniedziałek do Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce mnóstwo młodych ludzi zarówno z terenu Ostrołęki, jak też z powiatu ostrołęckiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia szkół średnich i zawodowych, a także możliwość odwiedzenia stoiska policyjnego.

Policyjni profilaktycy zaprezentowali na ekranie telewizora filmy ukazujące służbę w poszczególnych pionach Polskiej Policji, sprzęt policyjny, umundurowanie ćwiczebne oraz służbowe, a także wręczali zainteresowanym osobom ulotki informacyjne „Zostań policjantem” i opaski odblaskowe.

Ciekawym punktem Ostrołęckiego Forum Edukacyjnego był pokaz przeprowadzania interwencji policyjnej w sytuacji gwałtownego ataku przestępcy na przypadkową osobę w miejscu publicznym. W pokazie tym wzięli udział policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz ratownicy medyczni z ostrołęckiej Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony