Aktualności

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 17.11.2016

Mieszkaniec naszego powiatu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, wjechał na teren posesji, przeskoczył przez płot i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów, był nietrzeźwy.

Wczoraj o godzinie 20:50 policjanci z posterunku policji w Czerwinie na terenie gm. Troszyn podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazdu ford. Funkcjonariusze jadąc pojazdem oznakowanym światłami błyskowymi oraz dźwiękowymi wydali kierującemu sygnał do zatrzymania.

 

Kierujący zlekceważył wydawane sygnału i zaczął uciekać. Funkcjonariusze udali się za nim w pościg. Mężczyzna po przejechaniu kilkuset metrów skręcił na teren posesji, wybiegł z auta i przeskakując przez metalowe ogrodzenie zaczął uciekać pieszo.

 

Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez funkcjonariuszy, zatrzymany to 31 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Dość łatwa była do ustalenia przyczyna jego ucieczki, od mężczyzny czuć było alkohol.

 

Badanie trzeźwości wykazało, że miał w  swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Sprawą dalej zajmują się policjanci z posterunku policji w Czerwinie.

 

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP OStrołęka

 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Powrót na górę strony