Aktualności

Nowobudowane i niezamieszkałe domy- apel policji

Data publikacji 04.01.2017

Nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu nowobudowanych, czy też niezamieszkałych domów. Wraz z budową powinniśmy pomyśleć także o zamontowaniu systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnych ,,amatorów cudzej własności”.

Budując nowy dom nie zawsze pamiętamy o jego właściwym zabezpieczeniu. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nie do końca wykończony dom jest dla sprawców ,,atrakcyjny’’.

Bardzo często łupem sprawców padają narzędzia. W związku z tym apelujemy o nieprzechowywanie drogich przedmiotów w domach bez nadzoru, lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w systemy alarmowe.

Zdarzają się także przypadki, gdzie sprawcy potrafią dokonać dużych strat nawet pustym domu. Wyrwane grzejniki, czy nawet okna są dla właściciela dużą stratą, ponieważ do kosztów skradzionych materiałów należy doliczyć jeszcze koszt ich ponownego montażu.

Dlatego apelujemy do właścicieli tego rodzaju budynków o ich właściwe zabezpieczenie. Dobrej jakości zamontowany alarm z pewnością utrudni działanie sprawców. Pamiętajmy także o zachowanie dobrej relacji i wymienieniem się numerów telefonów z przyszłymi sąsiadami. Czujny sąsiad jest również bardzo dobrą ochroną.

Jeśli już nasz dom posiada system alarmowy, to pamiętajmy, aby go uruchamiać nawet w porze dziennej.

 


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony