Aktualności

Zaatakował instruktora prowadzącego kurs samoobrony, został natychmiast obezwładniony

Data publikacji 04.01.2017

Młody mężczyzna, który wczoraj późnym wieczorem wtargnął na zajęcia z kursu samoobrony dla kobiet został zatrzymany przez instruktora technik i taktyk interwencyjnych z ostrołęckiej komendy. W plecaku agresora znajdowała się foliowa torebka z zawartością grzybów wstępnie zaliczonych jako halucynogenne.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na jednej z sal ćwiczeń około godziny 21:00. Na sali odbywały się kolejne już zajęcia z samoobrony z XIII już edycji szkolenia dla Pań ,,Bądź Bezpieczna”. Tego rodzaju szkolenia odbywają się cyklicznie i w ich ramach zostało przeszkolonych około 500 Pań z terenu miasta i powiatu ostrołęckiego.

W pewnym momencie na sali pojawił się młody mężczyzna, który zaczął krzyczeć i wszczął awanturę. Ponadto używał on słów wulgarnych w obecności kobiet.

 Zajęcia z Paniami prowadził instruktor taktyk i technik interwencyjnych z ostrołęckiej komendy. Próbował on wielokrotnie uspokoić mężczyznę, jednak ten nie reagował. 24-latek był bardzo pobudzony, a z jego plecaka  w pewnym momencie wypadły grzyby, które  wstępnie zostały ocenione jako halucynogenne oraz szklana fifka.

Mężczyzna został obezwładniony przez instruktora. Ponadto w  miejscu jego zamieszkania znaleziono kolejną porcję środków odurzających.

 W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa posiadania środków odurzających męzczyzna został  zatrzymany w policyjnej celi.

Wtorkowe zajęcia z samoobrony były prowadzone przez zdobywcę, m.in. Pucharu Seniorów Europy w kickboxingu.

Teraz o jego dalszym losie będzie decydował Sąd, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony