Aktualności

Chciał kupić ciągnik, pieniądze wpłacił, a zakupu nie otrzymał. Apelujemy o ostrożne podchodzenie do zakupów ,,w sieci”

Data publikacji 05.01.2017

Ostrołęccy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, do którego doszło przy zakupie ciągnika rolniczego. Mieszkaniec naszego powiatu zakupił pojazd za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Na konto sprzedającego przelał pieniądze w kwocie 16500 tys. złotych i do dnia dzisiejszego sprzedający nie dostarczył mu ciągnika. Zwracamy się z apelem o zachowanie czujności i rozwagi podczas internetowych zakupów , a także nieprzelewania znacznych kwot pieniędzy bez dokładnego sprawdzenia

Wczoraj ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie internetowym na szkodę 42-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna podczas przeglądania stron internetowych zainteresował się ofertą sprzedaży ciągnika rolniczego. Według  niego, ogłoszenie było wiarygodne, podane w nim były dane sprzedającego oraz jego numer telefonu. Ciągnik był wystawiony do sprzedaży za kwotę 47000 złotych.

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów transakcji zdecydowany na zakup pojazdu 42-latek wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto 28 października ubiegłego roku pieniądze w kwocie 10000 złotych. Dzień później przelał kolejne 6500 złotych.  Po dokonanej wpłacie na konto telefoniczny kontakt ze sprzedającym ,,się urwał”. Do chwili obecnej nie dostarczono kupującemu ciągnika.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas dokonywania internetowych zakupów.

Dokonując transakcji na tak wysokie kwoty nie przekazujmy żadnych pieniędzy do czasu dokładnego sprawdzenia osoby sprzedającej. Nie wierzmy do końca w zapewnienia sprzedających co do legalności i stanu technicznego oferowanych pojazdów.

 Mając na uwadze tak wysoką sumę zaliczki należałoby się zastanowić, czy nie warto stracić np. ,,zbiornik paliwa”, aby jechać na wskazane miejsce i zobaczyć sprzedającego oraz, czy pojazd, który nas interesuje w ogóle istnieje.

 Takie postepowanie z pewnością pomoże nam w tym, aby nie stracić dużej sumy pieniędzy. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerańki

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony