Aktualności

Prawidłowa reakcja świadka - podziękowania od Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce

Data publikacji 30.04.2019

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Ostrołęki, który widząc pijanego kierowcę motoroweru uniemożliwił mu dalszą jazdę i o wszystkim poinformował policję. Zarówno kierujący ,,skuterem” jak i jego pasażer mieli w swoich organizmach ponad 3 promile alkoholu. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański dziękuje odpowiedzialnemu mieszkańcowi naszego miasta za właściwą reakcję, dzięki której być może uratowano życie zarówno bezmyślnemu kierowcy i jego pasażerowi, jak i innym zupełnie niewinnym osobom.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po godzinie 22:00 na terenie gm. Rzekuń. Wtedy to dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o ujęciu przez 37 - letniego ostrołęczanina pijanego kierującego motorowerem, który podróżował wraz z pasażerem.

Już po chwili na miejscu byli funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Oprócz świadka zastali dwóch kompletnie pijanych mieszkańców naszego powiatu w wieku 35 i 27 lat. Od obydwóch wyraźnie było czuć alkohol, mężczyźni mieli problemu z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją. Badanie alkomatem wykazało w ich organizmach prawie 3,5 promila alkoholu.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Nigdy nie wsiadajmy za ,,kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy. Jedną nieodpowiedzialną decyzją możemy być sprawcami ogromnej tragedii.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości  w świetle obowiązującego prawa jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony