Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy – zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy – zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 02.05.2019

Trzy miesiące – na taki czas musiał ,,pożegnać” się z prawem jazdy młody mieszkaniec naszego powiatu, który jadąc BMW przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 72 km/h. Oprócz tego mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych, a do jego konta ,,kierowcy” zostało dopisanych 10 punktów karnych. Apelujemy o przestrzeganie prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Dziś rano ostrołęccy policjanci z ,,drogówki” podczas wykonywania czynności służbowych na terenie naszego powiatu odnotowali kierowcę, który poruszał się bmw o wiele za szybko, tym samym zlekceważył ograniczenie prędkości do 50 km/h. Młody kierowca w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 122 km/h.

Zgodnie z obowiązującym prawem 23 - letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, nałożono także na niego mandat karny w wysokości 400 zł oraz przypisano mu 10 punktów karnych.

 

Apelujemy do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dla osób, którzy będą traktowali drogę, jak tor wyścigowy nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony