Podsumowanie działań „Truck & bus” - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Podsumowanie działań „Truck & bus”

Data publikacji 16.05.2019

W miniony wtorek ostrołęccy policjanci prowadzili działania o nazwie „Truck & bus” podczas których zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców samochodów ciężarowych i pojazdów wykonujących przewóz osób. Mundurowi, m.in. udaremnili jazdę ciężarówką kierowcy, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, ze jako kierowcy zawodowi powinni szczególnie dawać przykład innym uczestnikom ruchu drogowego i cechować się szczególna odpowiedzialnością.

W ramach, które rozpoczęły się o 6.00, a zakończyły późnym wieczorem, policjanci sprawdzali, m.in. stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 52 pojazdy, 7 z nich nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy z uwagi na zły stan techniczny lub brak aktualnego badania technicznego. Od niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. Ponadto ujawniono u kierujących pojazdami mechanicznymi 12 przekroczeń  dozwolonej prędkości, w tym 3 u kierowców ciężarówek. Udaremniono także dalszą jazdę ciężarówką kierowcy, który znajdował się pod wpływem alkoholu.

Celem strategicznym niniejszej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego oraz w zakresie przewozu osób i rzeczy. Wzmożone kontrole niewątpliwie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony