Aktualności

Ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę kolejnemu nieodpowiedzialnemu kierowcy

Data publikacji 13.01.2017

Jazda pod wpływem alkoholu jest dużym zagrożeniem, przez pijanych kierowców na drogach każdego dnia dochodzi do wielu tragedii. Jeśli dodamy do tego brak uprawnień do kierowania do zagrożenie staje się jeszcze poważniejsze. Jeden z takich kierowców został zatrzymany przez myszynieckich mundurowych, odpowie za swoje zachowanie przed Sądem

Wczorajszej nocy o godzinie 1:20 policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu na drodze krajowej K – 53 zatrzymali do kontroli osobowego vw. Za jego kierownicą siedział 24 - letni mieszkaniec naszego powiatu, od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Niestety 24- latek nie przeszedł testu trzeźwości pomyślnie. Jego wynik badania to ponad 1,7 promila alkoholu. To jednak nie wszystko, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada on  prawa jazdy. Pojazd został odholowany, a nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postepowanie przed Sądem.

 

Nie dawajmy społecznego przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Reagujmy w każdym przypadku kiedy mamy podejrzenie o pijanym kierowcy.

Nawet niewielka ilość alkoholu spowalnia naszą reakcje i zaburza nasze zdolności motoryczne. Bądźmy odpowiedzialni i szanujmy życie i zdrowie swoje, naszych bliskich i innych niewinnych użytkowników dróg.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

 Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

 Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

 Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony