Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zgłoszenia na terenie Ostrołęki i powiatu

Data publikacji 28.06.2019

Reagujmy za każdym razem kiedy widzimy niebezpieczną sytuację, doskonale nadaje się do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy miasta i powiatu ostrołęckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń nanieśli 2444 zagrożenia. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od początku powstania mapy do chwili obecnej odnotowano 2444 zgłoszenia. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych - 867 zgłoszęń oraz  przekraczania dozwolonej prędkości – 757 zgłoszeń.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie funkcjonujące od ponad dwóch lat, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

 

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania.

 

Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Poniżej instrukcja pomocna w dokonaniu zgłoszenia.

  1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną pod tym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
  2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia
  3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia
  4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia
  5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij
  6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu  możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.
  7. Kliknij przycisk ZGŁOŚ

Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb.

Pamiętaj ! Aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.

 

Powrót na górę strony