Pracowita doba ostrołęckich policjantów - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Pracowita doba ostrołęckich policjantów

Data publikacji 08.07.2019

Dużo pracy mieli podczas minionego weekendu policjanci z ostrołęckiej komendy. Przeprowadzono kilkadziesiąt interwencji domowych oraz interwencji związanych z zakłóceniem porządku publicznego. Niestety odnotowano także kierowców, którzy zdecydowali się na tak niebezpieczne zachowanie jak jazda autami pod wpływem alkoholu. Wielu kierowców w dalszym ciągu nie wyciąga wniosków z poprzednich zdarzeń, w efekcie policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne oraz 23 kolizji drogowych. Zwracamy się z apelem o dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy policji od piątkowego popołudnia odnotowali zwiększoną liczbę interwencji. Związane były one głównie z interwencjami domowymi oraz zakłócaniu porządku publicznego oraz niszczeniem mienia. W zdecydowanej większości interwencje te były spowodowane alkoholem, po którym były konflikty rodzinne, lub też ,,szarpaniny” w rejonie lokali gastronomicznych i rozrywkowych.

Na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 2 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne. Zanotowano także 23 kolizje drogowe.

Policjanci przeprowadzili 150 kontroli trzeźwości, w których udaremnili jazdę 5 pijanym kierowcom. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia tego rodzaju badań trzeźwości mundurowi przeprowadzili 894. Ta liczba jasno pokazuje jak duży wkład ostrołęccy funkcjonariusze wnoszą do bezpieczeństwa nas wszystkich.

Tego rodzaju kontrole trzeźwości będą cały czas kontynuowane.

Apelujemy w dalszym ciągu o rozsądek i wyobraźnię, nie tylko ,,na drodze”,  ale w każdej sferze życia.   

 

asp. Tomasz Żerański

 

 

 

Powrót na górę strony