Kolejny bezmyślny kierowca zatrzymany – apelujemy o rozsądek - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Kolejny bezmyślny kierowca zatrzymany – apelujemy o rozsądek

Data publikacji 09.07.2019

Kompletnym brakiem wyobraźni, a wręcz głupotą wykazał się wczoraj mieszkaniec naszego powiatu, który mając ponad 3,6 promila spowodował kolizję drogową. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Dodatkowo okazało się, że nigdy nie posiadał on prawa jazdy. Wraz z nim podróżowało dwóch mężczyzn, którzy spożyli podobna dawkę alkoholu.

O tym jak niebezpieczna dla samych kierowców, ich pasażerów oraz innych niewinnych użytkowników dróg jest jazda pod wpływem alkoholu chyba nikogo nie trzeba przekonywać.  

Niestety w dalszym ciągu policjanci eliminują z dróg takich niebezpiecznych kierowców. Kolejny został zatrzymany wczoraj na terenie gminy Kadzidło.  Kierujący 39 – letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc vw golfem przejechał drogę do swojej posesji. W związku z tym zaczął cofać nie widząc, że za jego pojazdem znajduje się toyota. Pomimo, że kierowca toyoty widząc cofające auto zaczął trąbić to kierujący vw na to nie zareagował i uderzył tyłem swojego pojazdu w przód toyoty.

Policyjny alkomat wykazał w organizmie kierowcy vw ponad 3,6 promila alkoholu, dodatkowo policjanci z trakcie czynności ustalili, że nigdy on nie posiadał prawa jazdy. Wraz z nim podróżowało dwóch mężczyzn będących po spożyciu podobnej dawki alkoholu. Kierowca toyoty 49 – letni także mieszkaniec powiatu był trzeźwy.

Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Pamiętajmy, że nie możemy cofnąć czasu, za to możemy takim bezmyślnym zachowaniem być sprawcami ludzkich dramatów.

Powrót na górę strony