Ponad dwukrotnie przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym - straciła prawo jazdy - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Ponad dwukrotnie przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym - straciła prawo jazdy

Data publikacji 12.07.2019

Kolejny kierowca musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Tym razem kobieta poruszając się oplem w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę. Została także ukarana wysoką grzywną oraz 10 punktami karnymi. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i szanujmy uzyskane czasem z wielkim trudem nasze prawo jazdy.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki czuwali dziś nad bezpieczeństwem, m.in. w Ławach. W pewnym momencie zauważyli szybko jadącego opla. Pomiar prędkości wykazał, że porusza się on przy ograniczeniu do 50 z prędkością 108 km/h. Z uwagi na ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym pojazd został zatrzymany. Za jego kierownicą siedziała niespełna 40 - letnia mieszkanka naszego powiatu.  Zgodnie z aktualnymi przepisami mundurowi zmuszeni zostali do zatrzymania jej prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto kierująca zgodnie z taryfikatorem została ukarana najniższym z możliwych w tym przypadku mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jej konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Zanim wciśniemy pedał gazu w naszym aucie zastanówmy się wcześniej, czy być może z charakteru naszej pracy możemy sobie pozwolić na 3 miesięczną przerwę od samochodu.

 Od ponad dwóch lat istnieją przepisy zgodnie z którymi przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/ skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

Jeśli ktoś w dalszym ciągu się do niech nie stosuje musi być świadomy z odpowiedzialnością za swoje postępowanie. Informujemy, że z uwagi na bezpieczeństwo nas wszystkich wobec kierowców, którzy będą lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości nie będzie taryfy ulgowej.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony