Aktualności

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas kursu samoobrony ,, Bądź Bezpieczna”

Data publikacji 17.01.2017

Wczoraj odbyły się kolejne zajęcia podczas XIII już edycji kursu samoobrony ,, Bądź Bezpieczna”. Podczas spotkania rozmawiano o zagrożeniach mogących wystąpić w ruchu drogowym, a także wskazano sposoby na ich uniknięcie. Do zajęć wykorzystano także symulator jazdy na motorowerze będący na wyposażeniu ostrołęckich policjantów

Jak i w poprzednich edycjach na kursie nie mogło zabraknąć szkolenia ściśle związanego z bezpieczeństwem, czyli zajęć związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na spotkaniu poruszono tematykę związaną z zagrożeniami jakie mogą wystąpić na drodze zarówno z perspektywy kierującego pojazdem jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

 Podczas prelekcji odniesiono się również do specyfiki ruchu na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Panie  miały możliwość obejrzenia,  m.in. filmu z  kampanii społecznej „Krzyże Kurpiowszczyzny”.

Po zajęciach z teorii przyszedł czas na praktykę. Do tego celu wykorzystano symulator jazdy na motorowerze, dzięki któremu uczestniczki kursu przede wszystkim w sposób całkowicie bezpieczny mogły spróbować swoich sił na jednośladzie.

W symulatorze jest możliwość wyboru tras w różnych warunkach atmosferycznych, w dzień, w nocy, a także we mgle. Jest także do wyboru skrzynia biegów manualna i automatyczna często występująca w motorowerach. Panie wykazały się dużymi ujemnościami jazdy, należy dodać, że niektóre z nich posiadają uprawnienia do jazdy motocyklami. Dalsze zajęcia już wkrótce.

 

XIII edycja kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna” jest możliwa dzięki organizatorom:
Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski     
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce   
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia 

Partnerzy projektu:       
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna -  Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
Miejska Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Cross Fight Gym
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian,Michał Napiórkowski  
Fight Academy -  Arkadiusz Ludwiczak
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
Naturhouse

 

 

Zespół Komunikacji Społecznej

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony