Aktualności

Noc profilaktyki w Kadzidle

Data publikacji 17.01.2017

To już kolejne nocne spotkanie z profilaktyka na terenie powiatu ostrołęckiego. Tym razem odbyło się ono w Kadzidle. Zrealizowano wiele warsztatów. Wśród nich był pierwsza pomoc medyczna oraz samoobrona. Pomimo weekendu młodzieży nie zabrakło.

Niecodzienne spotkania z profilaktyka odbyły się już gimnazjach w Obierwii i Rzekuń. Tym razem kolejna „NOC Profilaktyki odbyła się w Gimnazjum w Kadzidle. Przypominamy, że to młodzież sama jest głównym organizatorem spotkań. Najpierw to z ich inicjatywy powstały PaT-porty. Kolejne działania są ich konsekwencją.

Nim rozpoczęły się warsztaty młodzież najpierw obejrzała spektakl przygotowany przez rówieśników z Chudka. Należy podkreślić, że był on na wysokim poziomie. „Skąpiec” wprowadził świetny nastrój. Zrealizowano,  m.in. zajęcia fitness, które poprowadziła Anna Kowalczyk oraz spotkanie z absolwentem szkoły Adrianem Siarniakiem, który opowiadał o swojej pasji, którą  jest kulturystyka. Nie można jednak zapominać o tym, że PaT-porty tworzą społeczność, której nierozłącznym elementem jest,  m.in. taniec belgijka, którego i tym razem nie mogło zabraknąć.

Kolejny etap stanowiły warsztaty. Podzielone były następująco:

·       Pierwsza pomoc medyczna- mł.asp. Michał Antczak i sierż.szt. Janusz Kośnik Zwycięzcy wojewódzkiego etapu „Ogólnopolskich zawodów ratowników policyjnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy”

·       Samoobrony- st.post. Daniel Zaręba, zdobywca złotego medalu w Pucharze Europu

·       Wystąpienia publiczne- ks. Tomasz Trzaska wicedyrektor Radia Nadzieja

·       Zagrożenia o charakterze terrorystycznym- negocjator policyjny

·       Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z wykorzystaniem symulatora jazdy motorowerem- mł.asp. Tomasz Żerański i mł.asp. Krzysztof Kolator

Tradycją spotkań  jest także element sportowy. Po raz kolejny stanowił je mecz siatkówki pomiędzy patowiczami a policjantami, który zakończył się minimalnym zwycięstwem mundurowych.

                W Nocy profilaktyki udział wzięli uczniowie ze szkół w Kadzidle, Chudku, Obierwi i Rzekuniu.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony