Aktualności

Policyjne działania ,,Trzeźwość w przewozie osób”

Data publikacji 23.01.2017

Dziś ostrołęccy policjanci na drogach naszego miasta i powiatu prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą “Trzeźwość w przewozie osób”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W czasie akcji policjanci szczególną uwagę zwracają na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek, prędkość z jaką poruszają się prowadzonymi przez siebie pojazdami oraz ilość pasażerów w tych pojazdach i sposób ich przewożenia. Działania są prowadzone od dzisiejszego ranka przez policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, podległemu Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz posterunków policji.

Policjanci zwracają również uwagę na sposób przewożenia pasażerów przez kierujących pojazdami. Ważne jest aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń przy przewozie najmłodszych, pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewozili nie więcej pasażerów, niż jest miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny pojazdu.

 

mł. asp. Tomasz Żerańśki

KMP Ostrołeka

Powrót na górę strony