Aktualności

Kontynuacja programu poświęconemu bezpieczeństwu pieszym ,, Widoczni na drodze”

Data publikacji 25.01.2017

Ostrołęcka policja wspólnie z MZK Ostrołęka realizuje program profilaktyczny poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kampanią objęte są dzieci klas I-III wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych. Jest ona realizowana w ramach programu profilaktycznego "B&N" tj. B-jak Bezpieczny, N-jak Niechroniony, którego MZK Ostrołęka jest partnerem.

Inauguracja kampanii ,, Widoczni na drodze” miała miejsce  7 października ubiegłego roku w siedzibie MZK Ostrołęka. W jej rozpoczęciu udział wzięli I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański oraz Dyrektor MZK w Ostrołęce Pan Ryszard Chrostowski.

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze  z uczniami  szkoły podstawowej nr 1 i 10.   

Na początku  wraz z najmłodszymi udano się na przejście dla pieszych, gdzie w praktyce pokazano właściwe zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię.

Po tym uczniowie udostępnionymi autobusami MZK przejechali do jej  siedziby , gdzie omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności noszenia odblasków oraz bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej.

W spotkaniu udział wzięli mundurowi z ostrołęckiej komendy, dyrektor MZK  ds. kadrowo – administracyjnych Pani Edyta Korytkowska oraz przedstawiciele MZK.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy z rąk organizatorów otrzymali elementy odblaskowe w postaci kamizelek odblaskowych, zawieszek oraz materiałów dydaktycznych.

 Dalsze spotkania już wkrótce. W ramach programu dzieci klas I-III wszystkich ostrołęckich podstawówek na terenie Ostrołęki zostaną przeszkoleni z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w środkach komunikacji oraz otrzymają elementy odblaskowe.  


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony