II edycja „Dnia z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Ostrołęce - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

II edycja „Dnia z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Ostrołęce

29 listopada 2019 roku odbył się po raz drugi „Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Komenda Miejska Policji w Ostrołęce miała zaszczyt gościć w tym dniu przedstawicieli Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu - nadkom. Jakuba Skibę, kom. Daniela Sokołowskiego oraz mł. asp. Marcina Durasiewicza - Koordynatorów Wojewódzkich ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzień rozpoczął się nagraniami w lokalnych rozgłośniach radiowych – Radio „OKO” oraz Radio „Nadzieja”, gdzie Koordynatorzy Wojewódzcy wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce kom. Piotrem Góralczykiem promowali narzędzie teleinformatyczne, jaki jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Słuchacze mogli usłyszeć jak korzystać z mapy, jakie jest jej przeznaczenie, a także jaki ma wpływ na kształtowanie bezpiecznej przestrzeni w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Kolejnym punktem dnia było szkolenie przeprowadzone dla kadry kierowniczej oraz dzielnicowych przez policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Tematem poruszonym przez kom. Daniela Sokołowskiego oraz mł. asp. Marcina Durasiewicza były czynności związane z funkcjonowaniem KMZB, natomiast nadkom. Jakub Skiba przybliżył zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz funkcjonowanie grupy „Speed”.

Następnie Koordynator Wojewódzki ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kom. Daniel Sokołowski wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji - kom. Piotrem Góralczykiem przeprowadził prelekcję  podczas konferencji „E - Administracja - promocja usług elektronicznych”, która została zorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Płocku oraz Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce. Policjanci przedstawili „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz drugie ważne narzędzie teleinformatyczne – aplikację „Moja Komenda”.

Ostatnim, a zarazem najmilszym etapem „Drugiego Dnia z Krajową Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” było rozstrzygnięcie konkursu na prace plastyczną promującą KMZB. Policjanci wyłonili trzy finałowe prace autorstwa: Oliwii Sęk ze Szkoły Podstawowej w Białobieli, Adrianny Kowalskiej ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim oraz Aleksandry, Jakuba i Bartłomieja Derzyńskich ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Laureatom zostały wręczone pamiątkowe upominki oraz indywidualne vouchery na zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i spędzenie dnia z policjantami.

Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta powinna przebiegać z uwzględnienia oczekiwań społecznych czemu odpowiada Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest ona istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Aby skorzystać z tego narzędzia należy wpisać w wyszukiwarkę internetową "KMZB", a następnie otworzyć to narzędzie za pośrednictwem strony "https://mapy.geoportal.gov.pl" lub "www.policja.pl". Dalsze kroki podejmujemy według instrukcji. Narzędzie jest proste w obsłudze i intuicyjne.

Autor: mł. asp. Aneta Waracka

 

  • Dzień z KMZB w RAdio OKO
  • Dzień z KMZB w Radio Nadzieja
  • Dzień z KMZB szkolenie w KMP
  • Dzień z KMZB konkurs
  • Dzień z KMZB praca
  • Dzień z KMZB praca
  • Dzień z KMZB konferencja
Powrót na górę strony