Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Data publikacji 31.01.2017

Policjanci Komendy Miejskiej Policji tylko w ciągu ostatniej doby udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Jeden z nich miał ponad 4,1 promila alkoholu w swoim organizmie i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku. Nie wsiadajmy za tzw. ,,kółko” pod wpływem alkoholu. Nawet niewielka ilość alkoholu obniża naszą koncentracje i spowalnia naszą reakcję.

Jazda pod wpływem alkoholu jest poza nieodpowiedzialnością ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj funkcjonariusze z ostrołęckiej ,, drogówki” i posterunku policji w Goworowie udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym.

Do pierwszego zatrzymania doszło w  Szczawinie  na nterenie gm. Goworowo około godziny 15:40. Policjanci na miejscu zastali mazdę, która znajdowała się w rowie. W trakcie czynności  ustalono, że wcześniej kierujący uszkodził znak drogowy. Mężczyzną, który siedział za kierownicą okazał się mieszkaniec naszego powiatu w wieku około 64 lat.

Po otwarciu drzwi z auta  wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna nie reagował  na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia i zaczął  zachowywać się agresywnie. W związku z dalszym brakiem reakcji na wydawane polecenia i eskalacja agresji ze strony mieszkańca naszego powiatu policjanci zostali zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego. W trakcie interwencji mężczyzna znieważył funkcjonariuszy.

 W dalszym ciągu jednak nie chciał  okazać żadnych dokumentów tożsamości, ani też wymaganych dokumentów podczas kontroli, odmówił też  poddaniu się badaniu trzeźwości. W związku z powyższym został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyzna posiadał wymagane dokumenty przy sobie . Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Do drugiego zatrzymania doszło poł godziny później na terenie gm. Lelis, gdzie funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki zatrzymali do kontroli opla, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne.

Kierującego 25 - letniego mieszkańca naszego powiatu poddano badaniu trzeźwości. Jego wynik badania to ponad  4,1 promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie wszystko, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów  obowiązujący do 2023 roku.

Obydwaj mężczyźni niebawem odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony