Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest pomocna w poprawie bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 29.01.2020

Mieszkańcy Ostrołęki i powiatu coraz częściej korzystają z nowego narzędzia, które pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta i powiatu. Chodzi o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania. Wczorajsza sytuacja pokazała, jak bardzo nowe narzędzie stworzone z myślą o mieszkańcach jest przydatne. Zgłoszenie za pośrednictwem ,,mapy” pozwoliło na wyeliminowanie z ruchu kierowcy, który w sposób rażący lekceważył obowiązujące przepisy, nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych. Dziękujemy za otrzymane zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia.

Dzięki zgłoszeniu za pośrednictwem ‘’Mapy’’ mieszkańca dotyczącego przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Sul we wskazane miejsce w celu jego weryfikacji pojechali policjanci z ostrołęckiej drogówki.

W trakcie pomiarów prędkości w obszarze zabudowanym w pewnym momencie zauważyli oni szybko jadącego peugeota. Pomiar prędkości wykazał, że auto poruszało się z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Jego wynik to 110 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50.

Za kierownicą peugeota siedziała 43 - letnia mieszkanka naszego powiatu. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zgodnie z przepisami zatrzymali jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto kobieta za popełnione wykroczenie otrzymała mandat karny w kwocie 400 złotych, a do jej konta ,,kierowcy’’ zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Drugi z niebezpiecznych kierowców został zatrzymany w Obierwi. Tu również mieliśmy do czynienia z płcią piękną. 34 - letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego przekroczyła w obszarze zabudowanym prędkość ponad dwukrotnie, na ograniczeniu do 50 jechała 104 km/h.

W tym przypadku również za rażące przekroczenie prędkości nałożony został na nią mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Prosimy o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Takie działanie zapewni nam oraz osobom postronnym bezpieczeństwo oraz uchroni od konsekwencji karnych.

Szanujmy także zdobyte bardzo często z wielkim trudem nasz blankiet prawa jazdy.

Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, wchodząc na stronę internetową policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest także dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile. Użytkownicy pobierając tę aplikację znajdą w niej zakładkę z dostępem do KMZB. Jeśli zgłoszenie się potwierdza, we wskazane miejsce kierowana jest zwiększona liczba policjantów.

Zapewniamy, że każdy sygnał napływający od mieszkańców jest przez policjantów dokładnie weryfikowany, co udowadnia powyższa suyiacja. Dziękujemy także za wszystkie otrzymane informacje, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo zarówno na terenie miasta, jak i powiatu. Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony