Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany dzięki właściwej reakcji osoby postronnej – reagujmy zawsze, jeśli jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji

Data publikacji 08.02.2017

Dzięki właściwej postawie mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej udaremniono jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Mężczyzna, będący świadkiem jazdy pijanego kierowcy zachował się właściwie i wezwał policję, tym samym być może zapobiegł tragedii.

Odpowiedzialnością i postawą godną naśladowania wykazał się 37 – letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej, który mając przypuszczenie, że pojazdem jadącym przed nim może poruszać się kierowca będący pod wpływem alkoholu zareagował właściwie i o swoich, jak się okazało podczas kontroli słusznych podejrzeniach poinformował policję .

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór. Wtedy to dyżurny ostrołęckich mundurowych został powiadomiony o kierowcy forda, który może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Zgłaszający poinformował również o miejscu znajdowania się wskazanego pojazdu. Na miejscu już po chwili byli funkcjonariusze wydziału patrolowego.

Za kierownicą forda siedział 45 - letni  mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który został poddany badaniu trzeźwości.

Niestety jego wynik, to prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał także przy sobie żadnego z wymaganych dokumentów podczas kontroli,  odpowie on niebawem za swoje zachowanie przed sądem.

 Przypominamy, że jazda znajdując się w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reagujmy zawsze, jeśli jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji. Nasza właściwa reakcja może uratować życie samemu nieodpowiedzialnemu kierującemu, a także innym niewinnym użytkownikom dróg.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony