Walka z koronawirusem – policjanci ruszyli na pomoc - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Walka z koronawirusem – policjanci ruszyli na pomoc

Data publikacji 18.03.2020

Na policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zawsze można liczyć. Jednak tym razem funkcjonariusze są wraz z innymi służbami na pierwszej linii w zwalczaniu koronawirusa. Funkcjonariusze każdej doby obejmują swoim nadzorem osoby, które zostały poddane kwarantannie i ustalają, czy nie potrzebują one pomocy. Ponadto są w ścisłym kontakcie z instytucjami pomocowymi i zapewniają także szybki przepływ informacji.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ – to słowo powinno towarzyszyć w tym czasie każdej osobie wracającej z zagranicy, bądź, która miała kontakt z osobą zarażoną. Nie inaczej jest w przypadku osób poddanych kwarantannie domowej.

 

To właśnie każdy z nas ma wpływ na ograniczenie osób zarażonych i od naszego zdyscyplinowania w tym zakresie i odpowiedzialności w dużej mierze zależy nasze dalsze funkcjonowanie.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od samego początku podjęli działania skierowane na walkę z koronawiorusem.

Każdej doby w dużej mierze dzielnicowi sprawdzają miejsce pobytu osób, które zostały poddane kwarantannie - są to miejsca zarówno na terenie naszego miasta, jak i powiatu.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański dziękuje wszystkim osobom, które są poddane kwarantannie za właściwe podejście, ponieważ do tej pory wszystkie osoby zachowują się w sposób odpowiedzialny i przestrzegają kwarantanny, jednocześnie zapewniając dalszą pomoc.

Pamiętajmy, że sytuacja jest wyjątkowa, dlatego jeszcze raz kierujemy apel do wszystkich osób wracających z zagranicy, czy też mających podejrzenie, że mogą być zarażeni o odpowiedzialność w tym zakresie i w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o kontakt ze Stacją Sanitarna – Epidemiologiczną.  

Przypominamy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to naszym OBOWIĄZKIEM jest przebywanie w miejscu kwarantanny!

 

podkom. Tomasz  Żerański

Powrót na górę strony