Aktualności

Jeden telefon potrafi uratować osoby przed zamarznięciem-reagujmy!

Data publikacji 24.11.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zwracają się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebujące pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy osoby bezdomne są w większym stopniu narażone na zamarznięcie. Ostrołęccy funkcjonariusze reagują za każdym razem, kiedy widzą osobę potrzebującą pomocy. 

 

 Skuteczność takich działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

 

 

Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa.

 

Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie.

 

Każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane.

 

Informację można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pod numerem telefonu 29-760-14-24.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony