Aktualności

Zderzenie pojazdu osobowego z ciężarówką

Data publikacji 21.02.2017

Dwa uszkodzone pojazdy i zatrzymane prawo jazdy – to bilans zderzenia dwóch pojazdów w Myszyńcu. Nieodpowiedzialny kierowca osobówki odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed Sądem. Informujmy policję w każdym przypadku kiedy mamy podejrzenia o nietrzeźwym kierującym. Dzięki takiej właściwej reakcji uratujemy życie samemu nieodpowiedzialnemu kierowcy lub innym niewinnym osobom.

Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 22:00 dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu osobowej skody z ciężarowym manem. Na miejsce skierowano  funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Według wstępnych ustaleń kierujący skodą mieszkaniec naszego powiatu w wieku około 50 lat jadąc od Myszyńca w stronę Łysych podczas jazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

 

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierowcy skody ponad 2,6 promila alkoholu, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Kierujący manem był trzeźwy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Nigdy nie wsiadajmy ,,za kółko” znajdując się pod działaniem alkoholu. Podjęta niewłaściwa decyzja w jednej chwili może zmienić życie nasze i naszej rodziny. Zastanówmy się,  jak nasza rodzina będzie funkcjonowała, kiedy np. spowodujemy wypadek i trafimy na kilka lat do zakładu karnego. Szanujmy też często zdobyty z wielkim trudem blankiet prawa jazdy.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie jeździmy pod wpływem alkoholu.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony