Aktualności

Nie chcesz stracić prawa jazdy? - kluczem do tego jest przestrzeganie limitów prędkości

Data publikacji 10.08.2020

Piękna pogoda i dobre warunki na drodze sprzyjają roztargnieniu i rozkojarzeniu kierowców, o czym świadczy kolejne zatrzymane prawo jazdy. Raz jeszcze przypominamy, że od ponad 5 lat obowiązują zmiany w Ustawie prawo o ruchu drogowym i zgodnie z art. 135 ust. 1a. policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Tylko podczas tego weekendu czterech kierowców musiało się ,,pożegnać" ze swoimi blankietami praw jazdy za rażące przekroczenie prędkości.

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że tak rażącą prędkością, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. 

Tak też było podczas minionego weekendu. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h . Wszyscy tzw. szybcy kierowcy stracili już swoje prawa jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami, a do ich kont kierwców zostało dopisanych po 10 punktów karnych.

Ponownie apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony