Aktualności

Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli miejsce, w którym znaleziono 16 niebezpiecznych przedmiotów

Data publikacji 10.08.2020

Spośród licznych zadań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa jakie wykonuje policja jednym z nich jest zabezpieczenie miejsc, w których znalezione zostały niewybuchy. To ważne, aby w każdym tego typu przypadku osoby postronne były bezpieczne. Wczoraj na terenie powiatu ostrołęckiego znaleziono 16 sztuk granatów moździerzowych wraz zapalnikami. Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych oraz powiadomili saperów.

Wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony niebezpiecznym znalezisku, które zostało znaleziony na terenie gminy Lelis.

Znalezione przedmioty to granaty moździerzowe wraz z zapalnikami o kal.82 mm, które został odnalezione  podczas prowadzonych  prac polowych.

Bezpośrednio po otrzymanej informacji dyżurnemu policji na miejsce pojechali policjanci z nieetatowej grupy rozminowania minersko pirotechnicznego, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych. O znaleziskach powiadomiono także saperów, którzy mają w najbliższym czasie wywieźć je na poligon.  

Przypominamy, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

- pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

- o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony