Aktualności

Pamiętaj! - zignorowanie znaku może kosztować ŻYCIE - ostrołęccy policjanci ostrzegają

Data publikacji 28.08.2020

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś na terenie gminy Troszyn. Jak ustalono jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów został wywrócony na dach. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do skrzyżowania dróg i zwracanie uwagi na znaki. Chwila zagapienia czy nasza beztroska może zakończyć się tragedią.

Do zdarzenia drogowego doszło dziś około południa na terenie gm. Troszyn. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce pojechali policjanci z posterunku policji w Czerwinie, wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Jak ustalono kierujący citroenem berlingo citroenem 69-latek z Ostrołęki jadąc od strony Opęchowa, na skrzyżowaniu w miejscowości Dzbenin zignorował znak A7, który mówi o ustąpieniu pierwszeństwa i wjechał na skrzyżowanie wprost pod jadący pojazd peugeot boxer kierowanym przez 44-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego. Siła uderzenia była tak duża, że citroen został wyrzucony na dach. Dostawczy peugot jechał od Łątczyna w kierunku miejscowości Kurpie. Obydwaj kierowcy jechali sami i byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia kierowca citroena został ukarany 500-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do skrzyżowania dróg i zwracanie uwagi na znaki. Chwila zagapienia czy nasza beztroska może zakończyć się tragedią. Przypominamy, że to właśnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków drogowych.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony