DLA MŁODZIEŻY - KU PRZESTRODZE! - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

DLA MŁODZIEŻY - KU PRZESTRODZE!

Data publikacji 31.08.2020

Z poważnymi obrażeniami głowy został zabrany do szpitala 18 - letni mieszkaniec naszego powiatu, który na jednym z parkingów na terenie Ostrołęki wskoczył na jadący samochód. W trakcie manewru kierowcy mazdy młody mężczyzna spadł z auta uderzając głową o asfalt. Podajemy ten przykład, aby przestrzec młodzież przed tego rodzaju ,,pomysłami”. Pamiętajmy, że chwila naszej beztroski mieć tragiczny finał. Chcemy także apelować do rodziców nastolatków o rozmawianie z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń. Policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego w trakcie postępowania będą dokładnie ustalać przebieg tego zdarzenia.

Dzieci i młodzież z racji swojego wieku mają prawo do błędu. Czasami ,,płacą” za nie swoim kieszonkowym, czy też utratą na jakiś czas np. dostępu do konsoli, czy też mediów społecznościowych.

Jednak najważniejsze jest to, aby nasze pociechy nie popełniały błędów, które mogą je narazić na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego tak ważnym jest, abyśmy rozmawiali ze swoimi dziećmi na tematy dotyczące bezpieczeństwa i przestrzegali ich przed różnego rodzaju zagrożeniami.

W miniony piątek dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o zdarzeniu drogowym na jednym z dużych parkingów na terenie Ostrołęki.

Według wstępnych ustaleń na parkingu przebywała grupa młodzieży. W pewnym momencie jeden z nich 18 - letni mieszkaniec naszego powiatu wskoczył na klapę bagażnika jadącej mazdy kierowanej przez 19 - letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego. Niestety w trakcie jazdy podczas manewru skrętu w lewo 18 - latek spadł z auta uderzając głową o asfalt.

W wyniku zdarzenia młody mężczyzna z  poważnymi obrażeniami głowy został zabrany do szpitala. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do młodzieży o ostrożność. Pamiętajmy, że chwila naszej beztroski może mieć tragiczne skutki. Zanim zrealizujemy ,,pomysł”, który nam przyjdzie do głowy powinniśmy wcześniej pomyśleć nad jego skutkami.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony