Zderzenie osobówki i dwóch ciężarówek - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Zderzenie osobówki i dwóch ciężarówek

Data publikacji 01.09.2020

Szczytem bezmyślności wykazał się dziś rano mieszkaniec Ostrołęki, który doprowadził do zderzenia z dwoma ciężarówkami na trasie relacji Ostrołęka Ostrów Mazowiecka trasa W 627. Nieodpowiedzialny kierowca zmusił kierowcę jednej z ciężarówek do zjechania do rowu w celu uniknięcia z nim zderzenia. Sprawca zdarzenia był pijany, może mówić o dużym szczęściu ponieważ nie doznał poważnych obrażeń. Pamiętajmy, że jedna nasza zła decyzja może doprowadzić do tragedii wielu niewinnych osób. Nigdy nie wsiadajmy po alkoholu za tzw. kółko. W związku że sprawca zdarzenia był pijany oprócz odpowiedzialności karnej czeka go teraz wysoka kara finansowa.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego ostrołęckich policjantów kilka minut przed 6:00 rano. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów z ostrołęckiego wydział ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący Volkswagenem bora jadąc od m. Zamość w kierunku  Rzekunia podczas manewru mijania z ciężarówką zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przód ciągnika siodłowego marki Scania, po czym się odbił i ponownie zjechał na przeciwległy pas ruchu na którym poruszała się kolejna Scania, w która uderzył. Następnie obydwa pojazdy zjechały do rowu.

Policjanci podali uczestników zdarzenia badaniu trzeźwości, kierowcy ciężarówek byli trzeźwi natomiast alkomat w organizmie kierowcy Volkswagena wykazał promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Na chwilę obecną droga jest odblokowana, natomiast z chwilą przybycia holownika utrudnienia mogą potrwać około pół godziny.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony